A MU szerzői 11. – Interjú Harrison Fawcett-tel

Fonyódi Tibor – Harrison Fawcett

A Mysterious Universe nagy világ, Dave Howard pedig interjúkkal ostromolta szerzőit.
A Nagy Bumm. A Teremtés. Az univerzum alaptörvényeinek megszületése. És mindennek közepén (kicsit jobbra, mert balra is kellett a hely) ott állt Harrison Fawcett, és azon tűnődött Anthony Sheenard társaságában, minek is nevezze. Legendák szólnak arról, miként is zajlott ez, egyszer majd azt is elmeséljük, töviről-hegyire.
Amikor megírta a Katedrális harcosait, még nem tudhatta, hogy ezzel egy több mint húsz éven át tartó regényfolyamot fakaszt, az idők elejétől az idők végezetéig. Minden szuperlatívusz megengedett. Bátorító és lelkesítő író, kiváló ember, és a kobe marha nagy rajongója.

DH: Pár rövid mondatban magadról azoknak, akik még nem ismernek!
HF: Regényíróként kezdtem (Katedrális, Brett Shaw-sorozat, Torda-trilógia) és forgatókönyvíróként folytattam. A regényírás ma már csak hobbi, amire sajnos egyre kevesebb az időm.

DH: Min dolgozol, mit írsz most, és hogy jellemeznéd csupán három szóban (ha nagyon el akarod mondani, lehet több is)?
HF: Három szóban nem lehet, legfeljebb három mondatban. Jelenleg egy tíz epizódból álló bűnügyi televíziós sorozat vezető írójaként dolgozom, a végeredmény 2018 januárjától látható a „még nem mondhatom meg, hogy melyik” csatornán. Novembertől a második világháború idején Budapesten játszódó nagyjátékfilmem forgatókönyvét fejlesztem tovább, ha Andy Vajna is így akarja. Mindeközben próbálom befejezni végre a Fokost, ami a Gold Booknál megjelenő Torda-trilógiám zárókötete.

DH: Melyik általad teremtett karakternek kívánnál szebb életet és miért?
HF: A Hosszú út a trónig, bébi Angela Clarksonjának, aki Perenelle Flamelként cirka hatszáz évet nyomott lett az európai kultúrkörben. Tervezem, hogy 2022-ig megírom a naplóját, amit – ezt Brett Shaw-tól tudjuk – vagy félezer évre titkosított a Katedrális a huszonnegyedik század elején. Már a borító is megvan. Gyakorlatilag kiadót keresek a műhöz, mert nem része a Mysterious Universe-nek, tehát nem a MU logó alatt jelenik meg.

DH: Melyik nem általad teremtett karakterről írnál szívesen?
HF: Walden Eshtarja Pandorájának kívánok szebb életet. A csaj halálosan szerelmes Vittoryába, de szerelme nem teljesedhet ki, mert a szerző „gonoszkodik”, de majd jól felhúzom magam agyilag és egészen váratlanul írok egy Eshtar fan fictiont Pandora főszereplésével, aztán mindenki jól megnézheti magát.

Harrison Fawcett és Anthony Sheenard

DH: Amikor éppen egy történetet írsz, mi a napi rutinod? Hogy illeszted az írást az életedbe?
HF: Az írás az életem. Megjegyzem ma már a második helyen áll és szigorúan egzisztenciális kérdés. Első a család és az is marad.

DH: Melyik három könyvet tudnád kiemelni az utóbbi pár évből, ami nagyon tetszett és hatással volt rád?
HF: Jonathan Littell: Jóakaratúak,
Szentkuthy Miklós: Szent Orpheus breviáriuma,
Michael Walden: Eshtar.

DH: Melyik az a három könyv az utóbbi pár évből, ami csalódást okozott, vagy végig sem tudtál olvasni?
HF: Ha elkezdek egy könyvet, azt végig is olvasom köszönhetően annak, hogy rutinból elég jó szűrök a fülszöveg és beleolvasás alapján. A saját zsánereimről: magyar sci-fit – pár általam favorizált szerző kivételével – már egyáltalán nem veszek a kezembe, ugyanígy vagyok a történelmi-regényekkel is.

DH: Mi a terved a jövő évre?
HF: Legalább gyártás-előkészítésig vinni a negyedik nagyjátékfilmemet, a januártól induló tv-sorozatom következő évada, a Fokos megjelenése a 2018-as Könyvhéten, és minimum kéziratban elolvasni Howard Leymannjának folytatását. Talán ezen a ponton érdemes beszélnem arról, hogy jövőre emlékezünk minden idők egyik legnagyobb magyar írója és üveggyöngyj-átékosa (aki érti, az érti) Szentkuthy Miklós halálának 30. évfordulójára, ezért elhatároztam, hogy 2018-ban a teljes életművét újraolvasom.

DH: Milyen kérdésre válaszolnál szívesen, amit még nem tettek fel neked interjún?
HF: Arra, hogy interjúért kapott tiszteletdíjamról adok-e számlát, vagy mehet számla nélkül.

Köszönöm szépen, hogy ingyen vállaltad! Emberséged és nagylelkűséged tiszteletre méltó!

További interjúk:
A MU szerzői 12. – Interjú Anthony Sheenarddal
A MU szerzői 10. – Interjú Böszörményi Gyulával
A MU szerzői 9. – Interjú Dwayne Hudsonnal
A MU szerzői 8. – Interjú I. M. Broddal
A MU szerzői 7. – Interjú Alex Gloverrel
A MU szerzői 6. – Interjú S. Ladislaw Cornelius-szal
A MU szerzői 5. – Interjú Andrew Fiddlerrel
A MU szerzői 4. – Interjú Mickey Longgal
A MU szerzői 3. – Interjú Gábriel B. Cobblerrel
A MU szerzői 2. – Interjú F. Tóth Benedekkel
A MU szerzői 1. – Interjú Patrick J. Morrisonnal

Hozzászólások zárolva.

HAMAROSAN!!!
Megjelent